Loading

اینستاگرام پلتفرمی است که با هدف ایجاد تعامل کاربران با یکدیگر و همچنین اشتراک عکس و ویدیو تشکیل شده است. یکی از مهم ترین قسمت های اینستاگرام اکسپلور آن است که با یک آیکون یا جستجوگر برای کاربران گذاشته شده و در همه نسخه های آن وجود دارد. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اکسپلور چیست؟ اگر بخواهیم در یک جمله آن را بیان کنیم در واقع راهی برای دیده شدن و تبلیغ مخاطب محسوب می شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در این مطلب می خواهیم شما را بیشتر با اکسپلور آشناکنیم و بگوییم اکسپلور چیست و از چه اهمیتی دارد؟ پس  تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اکسپلور اینستاگرام چیست ؟

اکسپلور بخشی از اینستاگرام است که در سمت چپ، آیکون دومی و روی نوار پایین اینستاگرم بعد از home قرار دارد. اکسپلور شامل پست های افرادی می شود که آن ها را دنبال نکرده اید و اینستاگرم اعتقاد بر این دارد که شاید شما آنها را بشناسید یا اینکه تمایل دارید که آنها را دنبال کنید .
یکی دیگر از قابلیت های اکسپلور نشان دادن محتوا با توجه به سلیقه خودتان است. هوش مصنوعی اینستاگرام بعد از مدتی سلیقه شما را می فهمد و اینستاگرام محتوایی با همان ویژگی سلیقه شما نشان می دهد. یعنی اینکه ابتدا هوش مصنوعی رفتار کاربران و تعامل و بازید آنها را مورد بررسی قرار می دهد و سپس مشابه به همان روند محتوایی مشابه را به صورت گلچین به شما نشان خواهد داد.
بیاید یک مثال بزنیم وقتی که شما در اکسپلور اینستاگرام بیشتر پست های فوتبالی را تماشا می کنید بعد از گذشت مدتی چنین محتوای در اکسپلور شما زیاد خواهد شد و بخشی زیاد از پست های که در اکسپلور می بیند درباره فوتبال خواهند بود . اما اگر روند بازدید شما به سمت لباس ها و آکسسوری ها برود اکسپلور شما موازی با چنین محتوایی خواهد بود. پس شما می توانید به سلیقه خود و محتوایی که دوست دارید اکسپلور خود را تنظیم کنید. در این مطلب تا حدی شما را با اکسپلور آشنا کرده ایم در ادامه بیشتر به معرفی آن خواهیم پرداخت .

کاربرد اکسپلور چست ؟

همانطور که در بالا گفتیم اکسپلور بخشی از اینستاگرام است که براساس سیلقه و فعالیت شما تنظیم می شود. اکسپور اینستاگرام در واقع جایی برای افزایش لایک، بازید و جذب فالور می باشد و در افزایش این موارد کمک شایانی به شما می کند. اگر پست شما به اکسپلور برود صفحه ی شما از نظر فالور و بازید کننده رشد خوبی خواهد داشت و علاوه بر کسانی که شما را فالو و دنبال کرده اند افرادی که شما را  دنبال نکرده اند می توانند پست شما را تماشا کنند . در واقع می توان گفت که سریع ترین راه برای رشد یک صفحه از نظر فالور و بازدید اکسپلور می باشد.

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

اگر جزء افرادی هستید که صاحب یک کسب و کار یا اینکه می خواهید بنا به هر دلایلی تعداد لایک یا فالو شما افزایش یابد حتما این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه وارد اکسپلور شویم و آنجا دیده شویم؟ ما در ادامه به چند مورد برای دیده شدن در این صفحه پرداختیه ایم .

شناخت دنبال کننده های خود

شما در ابتدا باید بدانید که مخاطب شما به چه موضوعی علاقه دارد و از چه چیزی خوشش می آید در کل باید بر اساس مخاطب پستی را منتشر کنید تا مخاطب رضایت کامل از آن را داشته باشد. مثلا اگر مخاطب هدف شما علاقه به محتوای متنی دارد نباید به سراغ محتوا های حاوی کلیپ یا عکس و… بروید. اگر مخاطب هدف شما به عکس و فیلم علاقه مند است بهتر است وقت خود را به محتوای متنی نگیرید .

محتوای جذاب تولید کنید

بعد از اینکه مخاطب هدف خود را شناختید باید به فکر تولید محتوای جذاب باشید. محتوایی که شما تولید می کنید باید آنقدر جذاب و مخاطب پسند باشد که مخاطب درگیر آن شود و یا اینکه تصمیم بر این بگیرد که محتوا را ذخیره یا دانلود کند البته در آماده کردن کپشن محتوا هم نباید دریغ کنید و باید کپشن قوی برای آن آماده کنید چون گاهی اوقات ممکن است که یک کپشن قوی، مخاطب را مجاب به دیدن صفحات دیگر کند و از آن دیدن کند.

هشتگ

شما باید از هشتگ های درست و مرتبط و در حین حال کافی استفاده کنید نباید هشتگ پست شما خیلی زیاد باشد. سعی کنید بیش از 10 هشتگ قرار ندهید حد مجاز آن 30 عدد می باشد اما بهتر است که بیش از 10 عدد نباشد.

زمان مناسب برای انتشار پست

یکی دیگر از موارد مهم دیده شدن در اکسپلور زمان انتشار مناسب پست می باشد. اگر شما بعد انکه یک محتوای خوب را تولید کردید ولی آن را  در زمان نامناسب روی پیچ خود منتشر کنید مانند این است که محتوای بدون استفاده و بی ارزشی را در پیچ خود منتشر کرده باشید. اگر محتوا یا پست خود را در زمانی که مخاطب در حال چک کردن اینستاگرام خود است قرار دهید می توانید بازخورد مد نظرتان را از آن بگیرد در غیر این صورت این بازخورد را نخواهد داشت. پس باید محتوا یا پست خود را در زمان و ساعت مناسب برای آن منتشر کنید تا مخاطب شما این امکان را داشته باشد در فراغ و و آرامش از پست شما دیدن کند.

مهم ترین راه برای ورود به  اکسپلور اینستا

یکی از راه های ورود به اکسپلور و دیده شدن در آن این است که شما باید کاری انجام دهید تا مخاطبتان پست شما را به اشتراک بگذارد. برای اینکه برای ورود به کاوشگر اینستا امید بالایی داشته باشید باید تعداد پست هایی که در یک صفحه منتشر می کنید زیاد باشند به طور مثال اگر محتوا یا پست شما که در یک صفحه درج می کنید را مخاطبین یا فالور های شما آن را استوی کرده و یا برای دوستان خود ارسال کنند پست صفحه ی شما بیشتر در معرض دیده شدن قرار خواهد گرفت و این یک مزیت برای ورود به اکسپلور اینستا محسوب می شود.
اما این تنها راه برای ورود و دیده شدن در کاوشگر اینستا نیست بلکه روش های دیگری نیز وجود دارند که می توان به ذخیره کردن پست اشاره کرد. هر چه تعداد پست هایی که در یک صفحه قرار می دهید مقدار ذخیره کردن آن بیشتر باشد شانش بالایی برای ورود به اکسپلور اینستا را دارید. البته این کار به این آسانی هم نیست برای اینکه مخاطب شور و اشتیاق لازم برای ذخیره کردن پست شما را داشته باشد باید کار های متفاوتی را اجرا کنید. مثلا مهم ترین کار، تولید محتوای با ارزش، با کیفیت و غنی می باشد. اگر شما پست را با این ویژگی ها منتشر کنید و همچنین در آن مشکلی از مخاطب را رفع کنید شک نداشته باشید که بعد از گذشت مدتی پست شما وارد اکسپلور می شود .

Leave a Comment

مهاباد-خیابان جمهوری - جنب بانک اقتصاد نوین - طبقه فوقانی داروخانه دکتر خاتمی

۰۹۱۴-۹۴۴-۱۸۹۲

info@yasanweb.com

logo-samandehi
تمام حقوق این سایت برای گروه یاسان وب محفوظ است

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107