Loading

امروزه کلمه ای که در دنیای دیجیتال مارکتینگ بیشتر می شنویم، سئو است. سئو سایت برای کسانی که هیچ آشنایی با آن ندارند کمی درک کردن آن سخت است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا سئو را کامل برای شما شرح دهیم.
وقتی که هر یک از ما می خواهیم در مورد چیزی اطلاعاتی کسب کنیم یا اینکه موردی را خریداری کنیم یکی از راه هایی که به آن مراجعه می کنیم گوگل است. گوگل این امکان را به شما می دهد تا کالا یا اطلاعات مد نظرتان را به شما نشان بدهد. مثلا وقتی که شما کلمه خرید لپ تاپ را سرچ می کنید در مرحله اول چند سایت را به شما نشان می دهد که هر کدام یک از آن سایت ها بنا بر تلاشی که کرده اند در این رتبه قرار گرفته اند اما چطور این سایت ها این کار را انجام دادند و در رتبه های اول قرار گرفتند؟! جواب سوال آسان است سئو، سئو این امکان را به شما می دهد تا سایتتان در نتایج گوگل بالا بیاید و رتبه بگیرد و ترافیک جذب کند.
سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که شما در داخل و خارج سایت انجام می دهید تا سایت شما در گوگل بالا بیاید.در ادامه ما را دنبال کنید تا شما را بیشتر با این شاخه دیجیتال مارکتینگ یعنی سئو آشنا کنم .

تعریف سئو سایت از زبان یک سئو کار

هر سئو کاری یک تعریف جامع از سئو دارد و تعریف ما از سئو این گونه است که به یک سری اقدامات لازم برای بالا آمدن سایت در نتایج گوگل گفته می شود تا برای سایت بازدید کننده جذب شود. اما اگر بخواهیم یک تعریف کلی از آن را بگوییم در واقع به بهینه سازی موتوری های جست و جو، سئو گفته می شود .
در واقع سئو باعث بالا آمدن سایت و افزایش ترافیک آن سایت می شود و در نهایت با انجام دادن یک سری تکنیک های فنی و تولید محتوای سایت و انجام دادن عملیاتی در خارج از سایت می توان باعث افزایش بازدید کننده سایت و فروش محصولات شد .

چرا سئو سایت به این اندازه مهم است ؟

اغلب کاربران سرچ های خود را بر روی موتور های جست و جو گری مانند گوگل ، یاهو و بینگ انجام می دهند. از این رو شما با انجام دادن سئو مناسب می توانید بازدید کننده ی بیشتری را بیاورید. موتور های جست و جو همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که آن را سرچ کرده باشند و این کار هم اعتماد بیشتری نسبت به تبلیغات اینترنتی خواهد داشت و همین دلیل هم اهمیت سئو و ارزش آن را نشان می دهد.
تجربیات نشان داده است که گرفتن بازدید کننده از گوگل می تواند در موفقیت سایت شما خیلی سهیم باشد . بازدید گرفتن از طریق سئو می تواند برای سایتتان خیلی مفید واقع شود و همچنین این نوع تبلیغات بر هر گونه تبلیغات دیگری برتری دارد و در طولانی مدت هزینه کمتری به شما متحمل می شود .

هدف از سئو کردن سایت چیست ؟

هدف از سئو کردن بالا آوردن سایت در کلمات مختلف و نشان دادن به کاربران و همچنین جذب ترافیک به صورت طبیعی است که شما با این کار می توانید مخاطب را به سایت خود بیاورید و در نهایت با این عمل منجر به فروش بیشتر محصول خود شوید. علاوه بر این سئو می تواند به سایت شما و کسب و کارتان خیلی کمک کند.
در کل اگر بخواهیم هدف اصلی از سئو را بیان کنیم، در واقع دست یابی با آن به بالاترین نتایج موتور های جست و جو گر است که به افزایش و همچنین موفقیت در کسب و کار های اینترنتی منجر می شود. شما در ابتدا جایگاه خود را باید بین رقیب ها اثبات کنید و این اثبات کردن می تواند به برند سازی و همچنین افزایش شناخت و اعتماد مردم از شما کمک کند .

 

انواع سئو

انواع سئو به سه دسته زیر تقسیم می شود :

  • سئو کلاه سیاه
  • سئو کلاه خاکستری
  • سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به یک سری کار هایی گفته می شود که خلاف قوانین موتور های جستجو است که برای کسب رتبه اول به صورت غیر قانونی انجام می شود. در واقع از تکنیک هایی یا روش های فریبنده ایی استفاده می کند و موتور های جستجو را فریب می دهد. گوگل که اغلب اوقات این سایت ها را شناسایی و آن ها را جریمه می کند.

سئو کلاه سفید

به انجام دادن فعالیت های به صورت قانونی که این فعالیت ها با جهت رضایت مشتریان و همچنین جهت افزایش جایگاه سایت در نتایج گوگل را سئو کلاه سفید گویند.

سئو خاکستری

سئو خاکستری هم مثل سئو کلاه سفید عملیاتی قانونی صورت می گیرد با این تفاوت که در سئو کلاه خاکستری یک سری تخلفات کوچک برای فریب گوگل انجام می شود.

 

مراحل سئو

سئو داخلی ( onpage seo )

سئو داخلی یا آف پیچ به فرایندی گفته می شود که در داخل سایت صورت می گیرد. این فرایند شامل تولید محتوا ، افزایش سرعت سایت ، ظاهر سایت ، لینک داخلی و و چند موارد مهم دیگر می باشد. سئو داخلی از اهمیت مهمی برخوردار است اگر به طور مداوم روی سئو داخلی سایت خود کار کنید می توانید در گوگل رتبه خوبی بگیرد.

سئو خارجی ( offpaage seo )

سئو خارجی یا آن پیج به مجموعه اقداماتی که در خارج سایت انجام می شود گفته می شود. این سری اقدامات شامل ریپورتاژ آگهی ، تبلیغ در شبکه های اجتماعی ، لینک خارجی مناسب و شامل موارد دیگری می شود. سئو خارجی یکی از مباحث مهم و حساس سئو است که باید روی سئو خارجی سایت خود حساسیت زیادی به خرج دهید چون زیاد کار روی آن باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای سایت شما می شود . لطفا اگر اطلاعات کاملی را در این باره ندارید سئو خارجی را شروع نکنید .

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به مجموعه فعالیت های فنی سایت گفته می شود که  به منظور افزایش رتبه شما در گوگل انجام می شود.

خدمات یاسان وب برای سئو سایت

یاسان وب با سابقه کاری چند ساله در حوزه دیجیتال مارکتینگ سعی بر این داشته که بهترین خدمات را ارائه کند. سئو یکی از ارکان موفقیت سایت شما است ما در اینجا سعی بر این داریم که سئو سایت شما را به بهترین شکل انجام دهیم و شما را در راه موفقیت سایت شما همراهی کنیم .

 

 

Leave a Comment

مهاباد-خیابان جمهوری - جنب بانک اقتصاد نوین - طبقه فوقانی داروخانه دکتر خاتمی

۰۹۱۴-۹۴۴-۱۸۹۲

info@yasanweb.com

logo-samandehi
تمام حقوق این سایت برای گروه یاسان وب محفوظ است

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/yasinebr/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107