Loading

صفحه 404
اخطار ۴۰۴ یکی از رایج ترین مشکلات سایت است که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. اخطار ۴۰۴ از اهمیت ویژه ای برای سئو کار و مالک سایت برخوردار است چون مخاطب در صورتی که این صفحه را با این اخطار ببیند صفحه را می بندد و به سراغ سایت دیگری می رود اما اگر سئو کار یا مالک سایت باشید می دانید که مواجه شدن مداوم مخاطبان با این اخظار به نفع سایت نیست و باید این مشکل رفع شود.
در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با اخطار یا صفحه ۴۰۴ و اهمیت آن برای سئو آشنا کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

اخطار ۴۰۴ چیست ؟

زمانی که شخصی برای دستیابی به صفحه که در سایت وجود ندارد با این اخطار مواجه می شود. در واقع از سرور سایت نتواند آدرس یا url  درخواستی را پیدا کند اخطار ۴۰۴ برای مخاطب نمایش داده می شود. این اخطار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که می توان به ثبت بک لینک با آدرس اشتباه ، تغییر آدرس ، اشتباه تایپی هنگام وارد کردن آدرس سایت و همچنین درج آدرس اشتباه توسط مخاطب و عوامل دیگر اشاره کرد که باعث نمایش دادن این صفحه می شود.

اخطار 404

اهمیت صفحه ۴۰۴ برای سئو

گوگل اعلائم کرده که صفحه ۴۰۴ هیچ تاثیری در رتبه سایت ندارد اما به طور غیر مستقیم می تواند روی سئو سایت تاتیر بگذارد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که به دلایلی این اخطار می تواند بر روی سئو سایت تاثیر منفی بگذارد ما در ادامه این دلایل را بیان کرده ایم و به آنها پرداختیم :
هنگامی که نتیجه سرچ یک لینک منجر به اخطار ۴۰۴ می شود ربات های گوگل تشخیص خواهند داد که این صفحه وجود ندارد و آن ایندکس نمی کنند و آن را از ایندکس خارج خواهد کرد. با خارج شدن صفحه از ایندکس تمام لینک ها و بک لینک آن صفحه بی ارزش خواهند شد و هیچ ارزشی نخواهند داشت.
هیچ وقت نباید صفحات همچون نماینده فروش محصولات و خدمات سایت پاک شوند یا اینکه اخطار ۴۰۴ بدهند چون در غیر اینصورت می تواند منجر به کاهش پیچ رنک و دامین آتوریتی شود و در نهایت رتبه سایت با اُفت مواجه خواهد شد. در صورتی که مجبور به حذف و پاک کردن این صفحه شوید سریع آن را جایگزین صفحات با ارزش دیگری کنید.
زمانی که مخاطب با اخطار ۴۰۴ مواجه شود می تواند تجربه کاربری بدی اتفاق بیافتد و این می تواند برای سایت و سئو ضرر داشته باشد .
درصورتی که لینک های صفحات یک سایت به سمت اخطار های ۴۰۴ بروند در واقع می گوییم که لینک ها شکسته شده اند. این لینک های شکسته شده نه تنها تجربه کاربری ضعیف را ارائه خواهند داد بلکه ممکن است که یکپارچگی خود را از دست بدهد و یا اینکه این پکپارچگی به خطر بیافتد و همچنین باعث به وجود آمدن اختلال کار خزنده های گوگل شوند که این می تواند برای سئو خیلی مضرر باشد.

ریدایرکت کردن صفحه ۴۰۴ به صفحه اصلی کار اشتباهی است یا خیر ؟

بسیاری از وبمستران این صفحه را به صفحه اصلی ریداریک می کنند ولی این را نمی دانند که گوگل این کار را منع کرده است چون احتمال دارد که ربات های گوگل فکر کنند که شما می خواهید ترافیک سایت خود را به صورت غیر طبیعی و غیر قانونی زیاد کنید. همچنین شما با ریداریک کردن صفحه ۴۰۴ به صفحه اصلی منجر به این می شود که کاربر تجربه بدی از صفحه اصلی یا هوم پیچ داشته باشد چون شما با انجام این عمل منجر به گمراهی مخاطب می شوید. در ادامه ما به روش های رفع خطای ۴۰۴ خواهیم پرداخت که شما می توانید به وسیله آن این خطا ها رفع کنید.

خطای 404 و عوامل آن

روش هایی برای رفع خطای ۴۰۴

ایجاد صفحه ۴۰۴ سفارشی

بهترین روش  برای رفع این خطا ایجاد صفحه ۴۰۴ سفارشی می باشد شما می توانید درصورت مواجه شدن کاربران با صفحه ۴۰۴ این صفحه را به صفحه مرتبط منتقل کنید. شما هر چه ایده و طرح گرافیکی جذاب تری برای ایجاد صفحه ۴۰۴ سفاری داشته باشد می توانید در بهبود سئو و همچنین خروج کاربران از سایت جلوگیری کنید.

بازیابی صفحه

در صورتی که اگر آن صفحه ای که حذف و پاک کرده اید هنوز متقاضی زیادی دارد و صفحه مناسبی برای ریدایرکت ندارید توصیه می شود که صفحه مرتبط یا صفحه اصلی بازیابی شود.

اصلاح لینک

باید صفحات داخلی خود را مورد بررسی قرار دهید در صورتی که دیدید لینک های شکسته دارید که باعث به وجود آمدن اخطار ۴۰۴ شده است باید سریع اقدام به ویرایش و درست کردن آن کنید.

ریدایرکت ۳۰۱ صفحات ۴۰۴

ساده ترین روش برای رفع این خطا ریدایرکت کردن مخاطب و ربات های گوگل به صفحات مرتبط می باشد . همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شما نباید صفحات ۴۰۴ را به هوم پیچ ریدایرکت کنید بلکه باید آنها را به صفحات مرتبط هدایت کنید.

Leave a Comment

مهاباد-خیابان جمهوری - جنب بانک اقتصاد نوین - طبقه فوقانی داروخانه دکتر خاتمی

۰۹۱۴-۹۴۴-۱۸۹۲

info@yasanweb.com

logo-samandehi
تمام حقوق این سایت برای گروه یاسان وب محفوظ است